Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Dátum: Apríl 2023

PREDSTAVUJEME NOVÉ JARNÉ ŠPECIÁLY Z REMESELNÉHO PIVOVARU URSUS


BAKEŠA 13° – svetlé 

Vrchne kvasené pivo navarené z jemného sladu so sladovou a sladkou chuťou s orechovým tónom. Kvasnice sme vyberali s neutárlnou chuťou a arómou. Pivo nie je filtrované ani pasterizované.


MURGA 12° – tmavé 

Vrchne kvasené tmavé pivo s medom. Je navarené zo siedmich druhov sladov. Použité kvasinky vytvárajú v pive ostrú korenistú arómu. Pivo nie je filtrované ani pasterizované.Čapujeme v Kolibe Fatranka.

Zakúpiť vo fľaši je možné v Kolibe Richtárka – v reštaurácii alebo v darčekovej predajni.


    Pomenovanie našich jarných špeciálov z pivovaru Ursus nie je náhodné. Areál U dobrého pastiera sa dlhodobo venuje chovu výnimočného plemena ovce “Pôvodná valaška”. Valaška k nám prišla z Balkánu v 14. storočí v dobe valašskej kolonizácie a historicky patrí do Liptovských oblastí. Toto plemeno disponuje širokou fonotypovou a genetickou variabilitou. Má výbornú chodivosť a je geneticky vybavené pre pasenie vo vyšších nadmorských výškach. Tieto vlastnosti valašku jedinečným spôsobom predurčujú pre život pod hrebeňmi Veľkej Fatry. 


    Bola súčasťou života našich predkov. Pôvodná valaška je zaradená do génových rezerv ohrozených druhov zvierat. A práve v Čutkovskej doline sa snažíme o jej pôvodné zachovanie pod prísnym dohľadom odborníkov spolu s Klubom chovateľov pôvodnej valašky, ktorého sme sami riadnym členom. 


Bakeša:

  • fenotypové označenie ovce - plemena pôvodná valaška
  • ovca s čiernymi, jasne neohraničenými škvrnami na hlave a končatinách rôznej nepravidelnej veľkosti, vlna v rúne je biela


Murga:

  • fenotypové označenie ovce - plemena pôvodná valaška
  • hlava a končatiny sú takmer celé čierne, s možnými, nie početnými bielymi škvrnami, vlna v rúne je biela
Zdieľajte s
#udobrehopastiera
Partner zariadenia: